lot balonem1

W poniedziałek 24 czerwca 2019r. uczestniczyliśmy w zabezpieczaniu jednej z atrakcji I Festynu Parafialnego, którym był widokowy lot balonem na uwięzi. Mieszkańcy mogli wznieść się w koszu na wysokość 150m gdzie można było podziwiać panoramę gminy. Wspólnie z OSP Wizna pomagaliśmy przy rozkładaniu i składaniu osprzętu oraz zabezpieczaliśmy miejsce startu i lądowania balonu.

1 sierpnia 2018 roku obchodzić będziemy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia pamięci tamtych wydarzeń o godzinie 17:00 nadany zostanie sygnał alarmowy równolegle przez wszystkie jednostki OSP w naszej gminie, tj. OSP Stare Bożejewo, OSP Wizna oraz OSP Bronowo.

Jednocześnie pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w III edycji kampanii BohaterON. Jest to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, którzy żyją jeszcze wśród nas. Jego celem jest wysyłanie bezpłatnych, symbolicznych kartek do Powstańców. Wykaz punktów dystrybucji kartek można znaleźć na stronie: www.bohaterON.pl.

źródło www.obserwatorzy.info

W ciągu dzisiejszego dnia pogoda może ulec zmianie. Prognozowane jest wystąpienie silnych wiatrów, burz, intensywnych opadów deszczu i gradu. W pasie oznaczonym  kolorem czerwonym może dojść również do utworzenia się trąby powietrznej. Aktualną sytuację śledzić można w zakładce Ostrzeżenia pogodowe.

czujniki

OSP w Starym Bożejewie zakończyła realizację projektu „CZUJNIK CZADU W KAŻDYM DOMU”. Wszystkie domy, znajdujące się na obszarze naszej miejscowości zostały wyposażone w profesjonalne czujniki czadu „Kidde 7CO”. Mieszkańcy otrzymali je całkowicie za darmo, gdyż zakupiliśmy je za grant w wysokości 5000 zł, stanowiący główną nagrodę II edycji konkursu TESCO „Decydujesz, pomagamy”.