prognoza30.08.2020

W niedzielę (30.08) w godzinach popołudniowych na naszym obszarze prognozowana jest bardzo niebezpieczna pogoda. Spodziewać się można ekstremalnie silnych superkomórek burzowych, które mogą generować trąby powietrzne o znacznej sile oraz niszczące porywy wiatru, duży grad i nawalne opady deszczu. Burze pojawią się już nad ranem, ale to te popołudniowe i wieczorne będą najsilniejsze. Istnieje poważne zagrożenie dla życia i mienia wielkich rozmiarów. Więcej na: www.obserwatorzy.info

Przypominamy o zabezpieczeniu wszystkich rzeczy, które mogłyby być porwane przez wiatr oraz zamknięcie okien i drzwi. W trakcie burzy w miarę możliwości należy wyłączyć urządzenia elektryczne z gniazdek. Unikaj otwartej przestrzeni oraz chowania się pod drzewami. Jeżeli zauważysz niebezpieczeństwo zagrażające Tobie lub innym ludziom nie wahaj się powiadomić odpowiednie służby ratunkowe!