Zawody OSP

W ostatnią niedzielę 17 września 2017 roku, na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łomżyńskiego. W zawodach wzięło udział 11 drużyn, w tym 3 drużyny kobiece.

dsc 1314

7 marca 2016 r. naszej jednostce został przekazany średni, uterenowiony samochód pożarniczy. Zastąpił on 36-letniego Stara, który do końca był w stanie gotowości bojowej. Jednak ze względu na wiek coraz częściej zdarzały się w nim awarie, co utrudniało działania ratownicze.

Podczas uroczystości przekazania i poświęcenia wozu był obecny Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy oraz okoliczne jednostki OSP z Wizny i Bronowa.

15 września 2013 roku w KMPSP w Łomży odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Drużyna ze Starego Bożejewa w składzie:

Dowódca drużyny Dh Janusz Grodzki dowodca 
Przodownik roty I Dh Patryk Troks  przodi
Pomocnik przodownika roty I Dh Artur Smugarzewski  pomprzodi
Przodownik roty II Dh Krystian Grodzki  przodrotii
Pomocnik przodownika roty II Dh Grzegorz Łuba  pomprzodrotii
Rozdzielaczowy Dh Damian Nowicki  rozdzielaczowy
Łącznik Dh Paweł Kalinowski  lacznik
Mechanik Dh Robert Szmidt  mechanik
Rezerwowy Dh Damian Mazewski  

Zajęła V miejsce w ogólnej klasyfikacji. Warto podkreślić że do miejsca IV zabrakło dokładnie 1,16s. Uzyskany czas bojówki to 47,92s. Zawody wygrały dwie drużyny z Jeziorka (męska i żeńska).

dsc 1086

Bojówka w wykonaniu chłopaków z Bożejewa:

 11 maja 2013 roku została założona Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w skład której wchodzi 12 osób. Założycielami oraz prowadzącymi grupę są dh Krystian Grodzki, dh Artur Smugarzewski, dh Paweł Wykowski oraz dh Patryk Troks. Dla MDP organizowane są spotkania poświęcone działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.

dsc 0915

Z tyłu od lewej: dh Damian Smugarzewski, dh Kacper Kalinowski, dh Klaudia Wasilewska, dh Szymon Boguski, dh Julia Szmidt

Z przodu od lewej: dh Dawid Troks, dh Piotr Wykowski, dh Oliwia Szmidt, dh Kacper Gałczyk, dh Dominia Grodzka, dh Bartek Bazydło